Zájmy

 

Právě jste se dostali do sekce mých (zde zveřejnitelných) úchylek a drog. Ne každého totiž postihuje hobbymánie, tak jako mě. Všichni vědí, jak jsem závislá na svém notebooku, a všem co je s ním spojené. Nejoblíbenější věta mého přítele je "...už zase čučíš na Matrix?" čímž myslí tvoření WWW, psaní, pročítání a upravování tagů :o) Ale málokdo už ví že tvořím nejenom svým mozečkem, ale i vlastníma tlapkama :o) Ráda zkouším cokoliv co se tvoření týká. Pokaždé když se nachomejtnu k nové technice, hned si ji musím vyzkoušet.

Hraji si s pedigem, tričkuju, šiju, zkouším krosienku, tkaní, malování na sklo, malbu na hedvábí a textil, decoupage, hrátky s papírem, voskovkama (encaustic), korálkama, bužírkama, ... je toho moc a určitě jsem na spoustu věcí zapomněla. Teď se chystám na rozšíření svých znalostí u výroby svíček a drátování, a možná - doufám - se půjdu osobně podívat do keramické dílničky, na což se náležitě těším. Abych výčet ukončila, mám od kamarádky slíbené, že mě naučí háčkovat. (Peti, doufám že na to opravdu jednou dojde). Co mě vůbec nenadchlo je pletení - ale třeba ještě změním názor.

Jako další ve výčtu: sama jsem si začala dělat akrylové nehty - to se dá také zařadit do ručních prací - že?

Naprostou většinu uvedených technik jsem se naučila (a stále se učím) převážně z literatury a z návodů uvedených na internetu (viz odkazy).

Naprosto samostatná kapitola je u mě paličkování. Takto šmodrchat nitě jsem začala už někdy na základce. Několik (mnoho) let jsem chodila do kurzů k Lence Malátové (a tímto ji moc moc moc zdravím, pokud na mé stránky zavítá). Na ručně paličkovanou krajku mám samozřejmě i Osvědčení od Školského ústavu umělecké výroby (které ale netuším k čemu mi může být dobré, a do teď mě mrzí, že mi nevrátili moji úúúžasnou závěrečnou práci ). Nějakou dobu jsem paličkování i vyučovala (jako supl).

Škoda jen, že má ten den jen 24 hodin. Kdyby byl delší, dalo by se toho zvládnout víc...